Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Loftový byt

Autor: DESIGN by DONLIĆ | Ivana Dombková
Spoluautor: Rostislav Černík
Adresa: Praha, Česká republika
Realizace: 2008 Užitná plocha: 400 m²

Loft, který je jakýmsi domem na domě, má čtyři sta metrů čtverečních. Od vstupu zaujme interiér naprosto čistým osovým řešením. Na logické ose spodního podlaží je kuchyně, obývací část a jídelna. Tři zóny obytného prostoru jsou vyznačeny třemi velkými ateliérovými okny, která zajišťují domimantní přísun světla do celého prostoru včetně galerie. Toto světlo jsme chtěli co nejvíce znásobit, zdůraznit jeho průniky, odrazy a rozvést po celém prostoru bytu. Díky jemným, na sebe navazujícím tónům v mírném kontrastu světlo krásně pracuje. Na podlahy i nábytkové dílce jsme proto použili mořený dub, objevují se však i některé nerezové a hliníkové plochy, které způsobují zajímavě měkké odrazy. Také malby jsou v béžově šedých a bílých tónech, na které navazuje přírodní kámen na panelu se schodištěm. Tmavý kámen (italský mramor) jsme použili i v koupelnách kolem vany, ve sprchovém koutě a na podlaze. Spolu s většími nerezovými plochami a zrcadly zde opět hraje zajímavou světelnou atmosférou.
      Pracovna a hlavní ložnice s terasou jsou situovány do klidného vnitrobloku na jižní stranu. Schodiště do vyššího patra, v němž je dětský pokoj, pokoj pro hosty a dvě koupelny, kopíruje základní osovost, stejně jako detailní geometrické řešení zvýrazňuje například osvětlení. Šatna, úložné skříně a technická místnost jsou orientovány mimo hlavní obytný prostor jak nahoře tak dole a nijak nenarušují jeho vzdušnost. Jedním z hlavních požadavků klienta bylo použití přírodních materiálů (mořený dub, sklo, nerez, opuka, mramor v koupelnách, nerez, kůže na sedacím nábytku). Mořený dub je na podlahách i na nábytku, opuka byla v některých místech použita na obklady a krásně koresponduje s bílými stěnami. Kůže spojuje veškerý sedací nábytek v bytě. „Klient je ovlivněn životem v Kanadě, celý kamion různých věcí, především interiérových doplňků si sem také nechal převézt. Přál si velké pohodlné, a zároveň těžší sezení, to jsme vyráběli stejně jako celý vestavený interiér i většinu solitérů,“ říká architektka Ivana Dombková. Tím, že si do bytu rychle implantoval své prvky působí byt zabydleně. Byt je krásný ve dne, kdy se koupe ve světle a možná ještě hezčí večer, kdy působí trochu tajuplně. Dispozice bytu je založena na principu přímých návazností, jednoduchých, geometricky přesných liniích a průhledů mezi jednotlivými funkčními zónami.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.09.09
Návštěvnost: 84609 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pekne,ale... rk 17.09.09 17:47
... Daniel John 18.09.09 00:12
pekne,ale... _andrej_ 24.09.09 10:35
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.