Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Knihovna sirotčince Bezpečný přístav

Autor: TYIN Tegnestue | Sami Rintala, Hans Skotte
Sponzor: Norsk Betongforening, Bygg uten grenser, Minera Norge, Spenncon, NTNU
Adresa: Ban Tha Song Yang, Thajsko | mapa
Web: www.orphanages.ws
Investor: Safe Haven Orphanage
Náklady: 4 650 USD Realizace: 01.2009

V lednu 2009 bylo 15 norských studentů architektury z NTNU pozváno zúčastnit se workshopu v sirotčinci Bezpečné přístřeší (Safe Haven Orphanage). Pracovní seminář vedli docent Hans Skotte a architekt Sami Rintala. Nejpalčivějšími potřebami v sirotčinci byla knihovna a nová zdravotnická budova. Tým TYIN pracoval společně s dělníky z Noh Bo na stavbě lázní, zatímco účastníci workshopu napřeli svoje úsilí na vybudování knihovny.
Betonové základy knihovny jsou odlity do lože z velkých kamenů posbíraných na místě. Stěny z omítnutých betonových bloků během dne ochlazují stavbu, zatímco otevřená bambusová fasáda poskytuje výborné provětrávání. Habrové dřevo vytváří pevnou rámovou konstrukci a slouží také jako pohodlná podlaha, kde si děti mohou hrát.
Police na knihy probíhají podél betonových zdí přes celou jejich výšku. Podlaha zůstala nezařízená, aby šlo prostor využívat k různým aktivitám. Vstup vytváří příjemný přechodový stupeň mezi vnějškem a vnitřkem a rozděluje přízemí na menší počítačovou část na jedné straně a větší knihovní místnost na druhé straně.
Nejdůležitější věcí Tasanee je, že jejím dětem je poskytováno vzdělání a jídlo. V knihovně sirotčince Bezpečné přístřeší mají děti prostor k tomu, aby mohly dělat své domácí úkoly, využívat počítače s internetem a číst knihy napsané v různých jazycích. Nová stavba také dosáhla nové role shromažďovacího prostoru a je často využíván k hraní her a praktikování řemesel.
Velmi důležitou roli hraje také fakt, že vzdělávací zařízení jako NTNU, přispívá k tomuto druhu workshopů. Tím se vytváří pro mladé a zručné studenty jedinečná příležitost k tomu, aby se zajímali opravdovými problémy a vytvářeli rozhodnutí se skutečnými důsledky.

Vedoucí pedagogové: Hans Skotte, Sami Rintala
Studentský realizační tým: Pasi Aalto. Jan Kristian Borgen, Mari Folven, Ragnhild Førde, Sunniva Vold Huus, Olav Fåsetbru Kildal, Lene M. N. Kværness, Oda Moen Møst, Ørjan Nyheim, Karoline Salomonsen, Anne Sandnes, Ola Sendstad, Kristoffer B. Thørud, Caroline Tjernås, Anders Sellevold Aaseth
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 09.09.09
Návštěvnost: 71157 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
preklad slova Lenka Zábovská 10.09.09 08:55
Re: preklad slova Petr Šmídek 10.09.09 09:09
uzasne mato 10.09.09 12:07
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.