Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vertigo Brno

Autor: muon | Jiří Zhoř
Spolupráce: Klára Holanová
Adresa: Zámečnická 182/5, Brno, Česká republika
Investor: BLUE POINT s.r.o.
Realizace: 2008 Užitná plocha: 78 m²

Interiér se nachází v centru Brna, v ulici Zámečnická poblíž Dominikánského náměstí. V prostorách byl původně umístěn interiér butiku, který si přáli investoři zrevitalizovat, změnit a doplnit.
Nosným tématem zadání byla změna nabízeného sortimentu zboží z původních oděvů na autentické značkové kabelky a boty. Díky úzké vazbě klienta na Itálii dostalo celkové zadání určitý motiv, který se promítnul do realizačního konceptu.
Základním tématem se stalo vymezení kontrastu mezi luxusním světem nabízeného zboží a architektonickou artikulací přeneseného vizuálního tématu - starých venkovských italských vil.
I přes původní podmínky zadání došlo k celkové sanaci stávající vrstvy interiéru, kde se prostor svoji základní tektonikou a stavebně - konstrukční strukturou doslova vymezil v nabízené téma.
Veškeré povrchy stěn byly opatřeny ručně aplikovanou hrubou glatovanou omítkou, která dává prostoru potřebný vizuální akcent a přirozený kontrastní charakter.
Důležitým sjednocujícím motivem je aplikace podlažní vrstvy ve stejném pohledovém a barevnostním provedení se stěnami. Podlažní hmota volně přechází v prostorová schodišťová "patia", která svoji geometrií modelují základní úrovňovou kompozici interiéru.
Přirozeným materiálovým a prostorovým měřítkem bylo instalování solitérních interiérových objektů z masivních pozednicových trámů až v délce 6,4 m.
Solitér "prodejního pultu" je volně vynášen na svém těžišti a tvoří ve své hmotě balancující konzolu, která metaforicky navozuje pocit názvu obchodu  Vertigo.
Pro osvětlení byly pohledově recyklovány původní spotové "downlighty" a doplněny lineárním spektrem zářivkových zdrojů.
Celková atmosféra prostoru měla být doplněna krbovým ohněm, který měl zvláště v zimním období přibližovat atmosféru vneseného konceptu.
Realizace interiéru Vertigo určila několik témat, z nichž za nejpodstatnější považuji téma možného a proveditelného v krátkosti daného času, téma principově hotového a řemeslně možného nad celkovou ambicí nastaveného procesu realizace.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 07.09.09
Návštěvnost: 54780 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Depresivne rk 07.09.09 18:25
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.