Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rozšíření hřbitova San Michele

Autor: David Chipperfield
Adresa: Isola di San Michele, Benátky, Itálie | mapa
Investor: Comune di Venezia
Realizace: 1998-2013 Soutěž: 1998
Zastavěná plocha: 1890 m² Plocha pozemku: 16000 m²

Hřbitov San Michele, hlavní benátský hřbitov, leží na ostrově mezi Benátkami a Muranem. Projekt řeší rozvoj a rozšíření ostrova. Historické místo, zahrnující kostel a klášter z 15. století, bylo po více než 400 let kontinuálně rozvíjeno, nedávno však dospělo do stádia, kdy vnější romantický obraz byl v kontrastu s jeho neuspokojivou situací uvnitř. Nový návrh si uvědomuje tuto zřejmou nevyváženost a usiluje o obnovu některých původních hmatatelných kvalit hřbitova.
V první etapě, v současné době ve výstavbě, je stávající pohřebiště dokomponováno řadou nových nádvoří a kaplí. Na rozdíl od stávající řady náhrobků navrhované schéma nabízí nové uspořádání budov, zdí, náhrobků a krajiny. Spíše než rozmístění nových prvků lineárním způsobem s pravidelností inklinující k tomu stát se rigidním opakujícím se řazením zdí a hrobů je navrhovaná struktura uspořádána do skupin vytvářejících pocit vetší hustoty.
První nádvoří první fáze rozšíření hřbitova bylo navrženo jako vzorové a dokončeno a otevřeno veřejnosti v září 2007 . Tento dvůr nese název “nádvoří čtyř evangelistů“. Tvoří jej čtveřice menších vnitřních dvorů o různých velikostech, které však mají společný charakter – čedičem obložené stěny a vydlážděné podlahy s intarziemi ze čtyř evangelií a sloupovou kolonádou z černého pohledového betonu.
Druhou etapou bude vybudování nového ostrova běžícího podél stávajícího hřbitova, který však bude oddělen kanálem (pozn.red. - 2.fáze o rozloze 500000m² bude dokončena až v roce 2013). Na novém ostrově budou převažovat hroby, které budou koncipovány jako jednoduché sochařsky ztvárněné bloky plující společně se soustavou zahrad na vodní hladině. Na rozdíl od zbytku San Michele postaveného vysoko nad vodní hladinou a obklopeného zdí tento nový ostrov usiluje o vytvoření daleko otevřenějšího a přístupnějšího památníku poskytujícího větší cit pro místo a kontext v prostředí Benátek a laguny.
David Chipperfield Architects
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.07.09
Návštěvnost: 59622 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
nevim proc, A.J.K. 06.07.09 14:23
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.