Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Silvie Underwear

Autor: Next Level Studio | Michal Kutálek
Adresa: prodejní pasáž Terno, Zlín, Česká republika
Realizace: 2006

Obchod se spodním prádlem je navržen do nově otevřené prodejní pasáže na okraji Zlína. Požadavkem investora bylo vytvořit prostor, který by se lišil od okolních tradičně řešených interiérů a nalákal tak zákazníky ke vstupu. Vzhledem k poměrně nízkému rozpočtu, byly stavební práce většinou prováděny za pomoci různých drobných živnostníků - řemeslníků. Což si vyžádalo daleko vyšší nasazení při autorském dohledu.
Řadové kóje skeletového objektu prodejní pasáže byly od sebe odděleny pouze sádrokartonovými příčkami, které neumožňovaly přímé uchycení věšáků či polic se zbožím. Proto byly do prostoru vloženy panely se ztužením, do kterých bylo možné ukotvit laserem řezané konzoly pro vystavení zboží. Panely přechází v příčky oddělující prodejnu od kabinek a malého skladu. Z důvodu maximálního využití prostoru, při dodržení lehkosti a vzdušnosti interiéru, byly do vnitřního prostoru umístěny 3 boxy. Ty rozšiřují plochu pro vystavení zboží a současně ve svých útrobách poskytují další skladovací prostory.
Z boční stěny do prostoru vyrůstá levitující pult, jehož ocelová konstrukce je obložena dřevotřískovými deskami a opatřena nátěrem.
Pro nátěr celého interiéru byla použita bílá barva, která je symbolem čistoty a elegance. Bílá barva sjednocuje interiér a dává vyniknout barevnému zboží. Osvětlení je řešeno bílými zářivkami v kombinaci s modrými, které jsou skryté v nikách. Dochází tak k jemnému změkčení prostoru.
Rozvody vzduchotechniky zůstaly odhaleny a kontrastně oživují jemný prostor prodejny.
Projekt
Fotograf
Martin Kocich
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.06.13
Návštěvnost: 47326 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.