Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lille Grand Palais

Autor: OMA | Rem Koolhaas
Adresa: 1, Boulevard Cités Unies, Lille, Francie | mapa
Web: www.lillegrandpalais.com
Realizace: 1994

Město Lille v severní Francii zamýšlí vybudovat obchodní centrum, které by mohlo soupeřit s Londýnem nebo Bruselem. Oma, kancelář Rema Koolhaase, těmto ambicím udělila podobu v urbanistickém plánu Euralille.

Kongresové centrum je umístěno na okruhu v místě bývalých městských hradeb mezi historickým centrem a předměstím. Congrexpo je hybridní stavbou, která v sobě mísí náplň kongresového / výstavního / koncertního sálu (“Zenith“).
Každý program má v budově určenou svou vlastní zónu, které je uspořádány tak, aby jejich vzájemné vztahy umožňovaly nové programové příležitosti. Ve východo-západním směru jsou tyto zóny zcela samostatné, zatímco v severo-jižním směru jsou mezi sebou propojené. Velké sály podobné amfiteátrům jsou vyvýšeny a umístěny po stranách, aby pod sebou zanechaly rozlehlé prostory pro slavnostní recepce.
Vertikální skladba budovy začíná soklem určenému k parkování a zásobování. Okraje soklu jsou směrem k městu oživeny recepcí a dalšími funkcemi s potřebou denního světla. Okraje směrem ke služební komunikaci jsou ve stejné úrovní jako cesta, což dovoluje nákladním vozům zajet přímo do výstavních hal.
Fasády se nejvíce snaží otevírat do veřejného prostoru, aby se program kongrsového a výstavního centra obvykle situovaného na okraji měst podařilo včlenit do veřejného dění. O to se snaží prostřední vrstva.
Nejvyšší vrstva, střecha, má téměř dokonalý tvar oválu, který se směrem k městu snižuje. Strop je patrný v perspektivě takovým způsobem, že si můžete představit tvar budovy, aniž by byl spatřen jako celek.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.06.09
Návštěvnost: 35881 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.