Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mateřská škola Oliver

Autor: Carroquino | Finner Arquitectos | Santiago Carroquino Larraz, Hans Finner
Adresa: Calle de Antonio de Leyva, Zaragoza, Španělsko | mapa
Investor: Ayuntamiento de Zaragoza, Suelo y Vivienda de Aragón
Projekt: 2005 Realizace: 2006-07

Mateřská školka se nachází ve městě Zaragoza, ve čtvrti Oliver. Představuje klíčový projekt naší nedávno založené španělsko-německé architektonické praxe. Úkol jsme získali na základě vítězství v soutěži pořádané v roce 2005 a neznamenal pro nás pouze založení studia Carroquino|Finner Arquitectos, ale poskytl nám také bezpečné výchozí podmínky ke třem dalším navazujícím zakázkám školek v Zaragoze.
Parcela je situována v typickém prostředí současné španělské městské zástavby, obklopená uniformními osmipodlažními obytnými budovami. Našemu projektu poměrně malého měřítka dominuje svažující se zelená střecha, jež navazuje na topografii vedlejšího parku.
Koncept je založen na dvou hlavních bodech. Na jedné straně vystupuje zcela zásadní vazba na krajinu, jež udává charakter objektu a posiluje také interaktivitu oblasti. Na straně druhé se koncept zaměřuje na funkci – tedy na místo určené pro děti – a nabízí individuální přístup pro skupiny různého věku a jejich specifické potřeby.
Výsledkem je série objemů sestavená pod několikrát zalomenou střechou, kde prostory reflektují různorodé využití. Najdeme zde do široka otevřené prostory určené pro dětské slavnosti a zábavu, stejně jako “na míru šité” nízké prostory pro batolata.
Jednopodlažní objem je organizován uvnitř hřebenovitě tvarovaného půdorysu: Čtyři trakty jsou zde rozděleny travnatými zastíněnými “dvorky” na hraní a vzadu propojeny obslužnými a skladovými prostorami.
Mateřská školka je introvertní budova, prořezaná na vnějším obvodu pouze několika otvory, obložená umělým kamenem černého zbarvení.
Carroquino|Finner Arquitectos
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 07.05.09
Návštěvnost: 65349 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ALE KiK 14.05.09 08:27
A co pozemek? Radek Dastych 14.05.09 10:32
Veselost Jan Bauer 14.05.09 13:14
Re: A co pozemek? Josef Malý 02.07.09 16:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.