Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Rodinný dům ve Zlíně-Prštném

Architect: Pavel Chládek
Location: Příčka II 711, Prštné, Zlín, Czech Republic | map
Client: Mgr. Zdeněk Stoklásek
Completion: 02.2007 - 07.2008 Built up area: 142 m²
Built up space: 858 m³

Stavba rodinného domu se nachází ve Zlíně, městské části Prštné. Jedná se o nově urbanizovanou lokalitu, určenou k zástavbě rodinnými domy. Svažitý pozemek o výměře 875 m² (25 x 35 m) s jižní orientací nabízí výhled na pás obytných čtvrtí Letná - Podhoří a protější zalesněný horizont. Příjezdová komunikace je umístěna podél severní hranice. Dosavadní okolní zástavba sestává ze směsice primitivních stavebních kultur bez reakce na uliční prostor, terénní reliéf či nabízející se panoramatický výhled.
      Navržený dům je volně stojící dvoupodlažní objekt zastřešený rovnou střechou, umístěn rovnoběžně s příjezdovou komunikací ve vzdálenosti 6 m od hranice parcely. Osazení domu využívá přirozený průběh terénu.
      Kompaktní objem domu je rozdělen do dvou výškových a provozních úrovní propojených vnitřním a venkovním jednoramenným schodištěm. Horní, vstupní podlaží navazuje na niveletu silnice, ložnicové patro pak na úroveň zahrady. Nástup do domu a nájezd do garáží je tvořen souvislou dlážděnou plochou se zapuštěným vstupem do domu, na který navazuje schodišťová hala s šatnou a wc. Kuchyň je situována při severovýchodním rohu domu. Lineární obytný prostor s jídelnou při jižním průčelí domu je rozšířen o krytou obytnou terasu s venkovním schodištěm do zahrady. Jižní průčelí ložnicového patra sestává ze tří pokojů a částečně kryté terasy otevřené na výšku obou pater a přístupné venkovním i vnitřním schodištěm umístěným ve středu dispozice. Při severní fasádě jsou pak umístěny koupelna rodičů se saunou, technická místnost s prádelnou, koupelna dětí, pracovna (pokoj pro hosta) a sklad zahradního nábytku dostupný z terasy.
      Svislou nosnou konstrukci domu tvoří zdivo z keramických tvárnic opatřené kontaktním zateplovacím systémem a hladkou bílou omítkou. Stropní konstrukce nad 1. a 2. nadzemním podlažím je monolitická železobetonová deska. Výplně okenních otvorů jsou dřevěná smrková eurookna.
Source: autorská zpráva
Added by: Jan Kratochvíl, 05.05.11
Attendance: 73081 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
revelatio thierry 07.05.09 22:42
Nedořešené Redfield 09.05.09 12:37
ale Michal Just 16.05.09 12:12
dispozice Michal Just 16.05.09 18:47
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
January 2018
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.