Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér obchodu YOU&ME

Autor: Tomáš Straka, Jan Srna
Adresa: pasáž Černá růže, Příkopy, Praha, Česká republika
Náklady: 300 000 CZK Realizace: 2005
Užitná plocha: 59 m²

Pro obchod se značkovou dámskou konfekcí jsme navrhli individuální interiér. Snažili jsme se najít odpovídající koncepci způsobu prodeje oděvů, která by byla konkurenceschopná v unifikovaném prostředí globalizovaných řetězců a nabídla individuální alternativu pro ty, kteří se nechtějí podřídit masovému diktátu trendů.
Neutrální, světlé, monochromní prostředí ustupuje do pozadí a dává vyniknout různorodé mozaice materiálů a barev sezónních kolekcí oděvů. Středem prostoru je koncentrované skladiště zboží, záměrný chaos bezprostředně otevřený zákazníkovi. Naopak stěny po obvodu jsou vyhrazené pro vlajkové kusy. Všechny výrobky jsou tak volně k prohlédnutí, což vytváří iluzi hledání toho pravého kusu ve vlastní šatně a smazává bariéru mezi zákazníkem a prodavačem. Minimalizované zázemí s nutnou technologií prodeje je redukováno na pult a několik skříní, integrovaných i s kabinami do boční stěny. Zázemí doplňuje nezbytné zrcadlo a pohovka.
S minimem prostředků jsme se snažili dosáhnout maximálního dojmu. Volili jsme základní materiály a běžné technologie, ale snažili jsme se je použít v nestandardním měřítku a bez klasických detailů. Bílé matné nátěry a lamina, černé lesklé nátěry a lamina jsou doplněny kompaktem a dřevěným masivem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.04.09
Návštěvnost: 45712 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.