Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba bytu Praha-Vinohrady

Autor: Tomáš Straka, Jan Srna
Adresa: Vinohrady, Praha, Česká republika
Náklady: 1 200 000 CZK Realizace: 2005
Užitná plocha: 85 m²

Ponechali jsme standart bytu 3+kk, ale razantními zásahy, jako jsou velké otvory do vnitřní nosné zdi, vestavěný nábytek a snížené podhledy jsme zásadně změnili prostorové uspořádání bytu. Původní disposici samostatných místností s chodbou jsme spojili do jednoho centrálního obytného prostoru s vestavěnou ložnicí, ze kterého je přístupná předsíň a kuchyně - snížené zálivy s úložnými prostory v podhledu, a rohový pokoj. Zvětšená koupelna je průsvitnou skleněnou stěnou přisvětlena denním světlem z předsíně.
Velkorysé proporce prostorů, rozměrné formáty lesklých laminových desek, jemné kontrasty lesklých a matných bílých povrchů, obyčejná zářivková tělesa skrytá do stavebních drážek, plochá topná tělesa zapuštěná v nice parapetu, stejně jako parkety napuštěné olejem a několik drobností - dřez nalepený pod tenkou umakartovou desku, to vše pozvedlo standart bytu na požadovanou úroveň.
Veškeré technické vybavení, úložné prostory, ale i detaily a napojení povrchů, ustupují za hranici čistého prostoru místností, do nik a drážek ve zdivu. Nejde o technologicky náročný výtvarný minimalismus, ale o promyšlené konstruování návazností hrubých zednických prací na přesné zámečnické výrobky skrytých rámů dveří. Do takto zpřesněné hrubé stavby je snadné vestavět truhlářské výrobky s přiznanými bezlištovými styky, případně navázat jejich velikost na spárořez dlažeb a obkladů. Výsledný prostor očištěný od čehokoli co by rušilo jeho jasně vymezený tvar může klient svobodně zařídit nábytkem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.03.09
Návštěvnost: 50601 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.