Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
CAFÉ ,,43“
Interiér kavárny v bytovém domě

Autor: PLATFORMA architekti | Radomír Otýpka
Spoluautor: David Průša
Adresa: U soudu 1, Poruba, Ostrava, Česká republika | mapa
Web: www.cafe43.cz
Realizace: 2009 Užitná plocha: 142 m²

Tento návrh vytváří koncepci vnitřních prostorů nekuřácké kavárny na ulici Francouzská v komplexu novostaveb bytových domů ,,Nová Poruba" v Ostravě.

Koncepční a materiálové řešení
Interiérové řešení vychází z požadavku investora na moderní vzezření prostoru kavárny, který by měl sloužit jednak jako klasická kavárna a jednak jako pracovně setkávací prostor,  tzv. "third place".
Srdcem celé kavárny je monolitický bar kopírující členění prostoru do písmene L. Bar je tvořen organickým tvarem, čímž se vymezuje proti zbytku kavárny a stává se dominantou celého prostoru. Je tvořen wedi deskami s povrchovou úpravou ve vysoce leštěném benátském štuku, barvy černé. Pracovní prostor za barem je barevně a materiálově oddělen od samotné skořepiny baru. Je pojednán v lesklém černém laminu. Sezení je v centrální části řešeno stoly a židlemi. Pracovní desky stolů jsou větší než bývá obvyklé z důvodu zvětšení pracovní plochy při případné práci s počítačem. V obou zakončeních prostoru ve tvaru písmene L jsou umístěny sedací soupravy a tím je vytvořeno přirozené jednací místo s uvolněnou domácí atmosférou.
Podlaha je v celém prostoru řešena epoxidovou stěrkou.  Na stropě je SDK podhled. V podhledu jsou po krajích kapsy na osvětlení, vzduchotechniku a audio.  Stěna za barem a boční stěny jsou opatřeny tapetou s dekorativním motivem, jako kontrast k čisté a uniformní koncepci již zmíněných prvků prostoru.
Celkově interiér působí svěžím stimulujícím dojmem.  Převažující barva je neapolská žluť na stěnách (v dekoru) a podlaze, která vytváří prostředí pro barevný akcent baru a stěn kolem něj.
Hlavním osvětlením je 32 kusů závěsných světel Massive doplněných o křišťálové lustry, které navozují dojem luxusu a vnášejí do prostoru retro prvek, čímž vytváří napětí s moderním tvarem baru a progresivní výmalbou stěn. V podhledu je had z LED diod, který vytváří ambientní světlo a iluzi, že strop levituje. Police za barem budou taktéž nasvíceny LED diodami.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.02.10
Návštěvnost: 91346 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
hmm Pavel Buryska 19.02.09 18:04
mno nevim nevim... mIkI_n 06.03.09 14:59
Chvála Nikol 08.03.09 17:31
ooo Ondru 13.09.09 21:23
congratulations! zbyna 31.10.09 16:16
snidane tomas 02.06.12 14:42
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.