Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
The Red Apple

Autor: KCAP Architects&Planners | Kees Christiaanse
Adresa: Punt van het Wijnhaveneiland, Rotterdam, Nizozemí | mapa
Web: www.theredapple.nl
Investor: Sternergroep/PWS, Rotterdam
Projekt: od 2002 Realizace: 2006-09
Výška: 127 m Užitná plocha: 50000 m²

Rotterdam získal nový zajímavý orientační bod. The Red Apple je rezidenčním komplexem s obchody, kavárnami a restauranty, kancelářemi a odpovídající parkovací kapacitou. Dostavba komplexu se předpokládá v dubnu 2009.

Autorem The Red Apple je holandská kancelář KCAP Architects, kterou založil Kees Christiaanse, někdejší společník ateliéru OMA. Na interiérech spolupracovali se studiem Promers Design Centre v čele s holandským designerem Janem des Bouvrie.

Kontext místa
Ostrov Wijnhaven představuje spojovací zónu mezi centrem Rotterdamu a nábřežím řeky Maas. Řešení zohledňuje stávající zástavbu, uchování hezkých městských pohledů a dostatečný přísun světla do celé lokality. Stavbou komplexu vzniká nové krystalizační jádro rozvoje zóny Wijnhaven.

"The Red Apple: Prostor pro skvělý výhled"
Pojmenování The Red Apple - Červené jablko je zřejmou narážkou na jinou ikonu světové metropole, the Big Apple v New Yorku. Název ale také odkazuje na prvotní funkci tohoto místa, kdy zde kotvily lodě s plochým dnem a vykládaly zásilky jablek, posléze prodávaných na nedalekých trzích.
 
The Red Apple je různorodou strukturou, která je však členěna do jasně definovaných hmot - podnože, hlavního bloku a věže.
Podnož integruje několik stávajících staveb. Její 1.NP je určeno komerční funkci (obchody, kavárny, restaurace apod). Ve 2.-6.NP se nachází kancelářské prostory. Součástí podnože jsou jednopatrové podzemní garáže v 1.PP (určené především pro zákazníky a návštěvníky) a dále osmipatrové nadzemní garáže.

Hlavní blok má formu nepravidelného pětihranu. Uprostřed něj se nachází vnitřní atrium, okolo kterého jsou rozmístěny jednotlivé byty. Byty se nacházejí také v 39 z celkových 40 podlaží věže.

231 bytů, garsoniér i penthousů ve vysokém standardu představuje pestrou nabídku bydlení co do velikosti i dispozičního uspořádání. Přes značnou rozmanitost mají byty dvě věci společné: prostornost a fantastické prosvětlení - díky uplatnění francouzských oken, která krom záplavy denního světla poskytují dechberoucí výhledy.
Plošné výměry bytových jednotek se pohybují od 66 m² do 141 m². Ceny za 1 bytovou jednotku začínají na částce 205 000 €.
Různé typy bytů jsou k prohlédnutí na www.theredapple.nl/index.aspx?navid=4&id=54

V lokalitě Wijnhaven se uvažuje o možné stavbě hotelu, což ještě zvyšuje potenciál tohoto komplexu.

Konstrukce
Nosnou konstrukci tvoří monolitický železobetonový skelet kombinovaný s dalšími ocelovými nosnými a zavětrovacími prvky. Celkově bylo během betonáže komplexu použito 20 km výztužných prutů.
Pojednání fasády bylo v průběhu návrhu značně pozměněno. Červená barva zůstala zachována, zato původní šachovnicový kabát byl nahrazen o poznání zábavnější hrou lineárních hliníkových prvků.

Další informace
Výška hlavního bloku: 54,13 m
Počet bytových jednotek: 231
Bytové plochy: 14 625 m²
Kancelářské prostory: 3870 m²
Obchodní plochy: 1580 m²
Parkovacích míst: 338

video o stavbě: www.youtube.com/watch?v=CwSRlSTu_zM
o konstrukci: stránky firmy, která dodávala betonářskou výztuž (holandsky)
Zdroj: Nela Gottvaldová
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.02.10
Návštěvnost: 103875 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
podorys Lamik 12.02.09 11:31
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.