Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Modernizace a rekonstrukce domova důchodců

Autor: Architektura s.r.o. | Tomáš Klanc, David Levačka Kraus
Adresa: Dolní 291, Česká republika
Investor: ÚSP domov důchodců Rokytnice nad Jizerou
Náklady: 110 000 000 CZK Realizace: 2000–2002
Užitná plocha: 13500 m²

Spolupráce: Klára Svobodová, Pavla Knoblochová, Pavlína Šlaisová, Eva Dragovič, Marián Banžák

Rekonstrukce přežitého a morálně zastaralého komplexu budov typu chudobinec na Domov důchodců se samostatnými obytnými buňkami a s nejmodernější výbavou společných technických, hygienických, stravovacích, rehabilitačních a zdravotních prostor. Záměrem architektů bylo původní objekty předimenzovaného sociálního ústavu, jejichž depresivní, tmavá a monotónní architektura ztělesňovala estetické kvality doby svého vzniku přeměnit v živoucí a moderní domov pro lidi, kteří ještě nejsou odepsáni svým stářím. Součástí projektu byly i parkové úpravy v okolí, řešení organizace dopravy a zásobování objektu inženýrskými sítěmi. Rekonstrukce zahrnovala 4 obytná a 2 technická podlaží lůžkové části, vstupní společenský trakt, kanceláře,  provozní místnosti a jídelnu se zázemím. Silueta objektu daná podlažností, tvarem střechy a nosnou konstrukcí zůstala po rekonstrukci zachována, původní panelový obvodový plášť byl rozebrán a nahrazen vyzdívkami. Původní fasády s panelákově monotónním rytmem malých oken, které popíraly historický vývoj komplexu objektů a neodpovídaly náplni vnitřních prostor byly nově koncipovány jako řada jednotlivých domů, jejichž dělení je dáno původní konstrukcí a svou převládající funkcí. Obvodový plášť byl zateplen a doplněn z ŽB skeletu vykonzolovaným arkýřem, terasami, konstrukcemi na popínavé rostliny a požárním schodištěm. Lůžková část s francouzskými okny v obytných buňkách je žlutá, arkýře společenských místností s velkoplošným zasklením jsou obloženy cembonitem, střední část s technickým zázemím, ordinacemi a koupelnami je zelená, zámeček - historická zděná část je oranžová, balkóny a terasy mají modré parapety z polykarbonátu.
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 22.12.08
Návštěvnost: 40945 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.