Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Neil Barrett Flagship Store

Autor: Zaha M. Hadid
Adresa: 3-17-6 Minami aoyama, Minato-ku, Tokio, Japonsko | mapa
Investor: Neil Barrett
Realizace: 2008

Výjimečná móda, výjimečný design. O toto spojení se pokusila svou novou realizací v centru Tokia Zaha Hadid. Návrh vybavení vlajkové lodi módní značky Neil Barrett se nese ve stejném duchu jako móda, kterou nabízí: minimalistický střih, jemné řasení, rafinované výřezy a výstřihy, to vše se promítlo i do finálního designu interiéru luxusního butiku.

Více než o definování jedné místnosti se autoři snažili za pomoci designových prvků vytvořit jakousi obchodní pasáž umožňující zákazníkům vychutnat si prostor z různých pohledů a ve více interpretacích.
Originální organicky formované kusy nábytku instalované v klíčových bodech místností vytváří na sebe navazující sekvenci zužujících se a otevírajících se prostor. Jednotlivé prvky zařízení interiéru balancují na hranici architektury a skulptury, jejíž kompaktní masa se rozlévá, dělí a vrství do podoby polic, lavic a sedadel.

Vybavení i celkové ladění butiku si pohrává s komplementární charakteristikou a souvisejícím dualismem mezi mužem a ženou. Tato myšlenka se odráží ve volbě materiálů, výběru jejich struktury i barevnosti. Zatímco jednotlivé kusy mobiliáře v přízemí jsou navrženy jako silné, dynamické až maskulinní formy, o patro výše zařízení interiéru vyjadřuje eleganci a jemnou ženskost křivek fluidního designu.
Tato hra mezi ženským a mužským světem je sledována skrze hlavní estetický koncept podpořený kontrastem hladkých bílých corianových prvků interiéru, syrového pohledového betonu a lesklé černé podlahy.

Dnes již nijak neobvyklý plně digitální proces navrhování v kombinaci s CNC frézami umožnil týmu architektů vytvořit sérii na sebe přesně navazujících corianových skořepin připravených k sestavení přímo na místě určení.


fotografie: © Virgile Simon Bertrand / virgilebertrand.com


Autor: Jiří Vojtěšek, 07.12.08
Návštěvnost: 64206 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.