Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vertigo

Autor: Diederen Dirrix van Wylick architecten
Adresa: Vertigo 7, Den Dolech 2, Eindhoven, Nizozemí | mapa
Web: www.bwk.tue.nl/ade
Náklady: 20 420 000 Euro Realizace: 1998-2002
Soutěž: 1997 Užitná plocha: 26009 m²

[vertigo] is the sensation of loss of balance or lack of support, or the feeling that the subject himself or surrouding things are turning - suffered, for example, at great heights, or looking over a cliff, or after spinning round. Dizziness, momental loss of self-control, which can lead to an act of violence. Or of emotion.
The metapolis dictionary of advanced architecture, M. Gausa, Actar, 2003, s. 652

Vertigo je název filmu jednoho z mistrů hororu. Pocit jako z hororu musí zažívat snad každý, kdo vycestoval na západ. I ta nejperifernější škola architektury (dokonce i stavárna) zastíní vysokoškolské snažení v české kotlině. Chyba není jen na straně pedagogů. Morálka celé generace, která je dnes u kormidla, se pomalu otiskuje do studentů. Něco nám chybí a nejsou to jenom peníze. Profesionální modely, grafické výstupy a organizace práce jsou druhotným produktem jiného myšlení. Možná jsem jen měl štěstí na lidi, které jsem poznal a byli vždy o několik desítek kroků napřed, a celý zbytek Evropy přece jenom bude tak maloměšťácký jako my. Bret Dirrix jím není. Vystudoval architekturu na TU Eindhoven (promoval zde i Wiel Arets), a proto se snáze orientoval v soutěži na transformaci laboratorní budovy (autor: Van Nelle, realizace: 1967) v místní fakultu architektury.
Petr Šmídek, 2003

Literatura

Autor: Petr Šmídek, 25.10.08
Návštěvnost: 56228 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.