Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
California Academy of Sciences

Komentáře
Ekologická stavba? Student architektury 28.03.12 19:58
V Německu vyrobená skla - opravdu by se tím měla pyšnit "ekologická stavba"? A beton odkazuje na trvalost a výraz přírodních materiálů? Jak? Je to ekologická stavba jen proto, že to řekl Renzo a autor článku to jen opsal?
Co je ve jménu? Dr.Lusciniol 29.03.12 15:51

Se prý ptal již sám Bard. On např. ten "funkcionalismus" také se jen "funkcionalisticky" tvářil ale často již tolik "funkční" nebyl. Tak co je nového? Jenom nové náboženství. A kdo se neklaní tak naštěstí na hranici již neskončí ale upálen stejně bude. Ne ohněm ale pc (politically correct) oblblou veřejností.

Baruch Givoni (of "Man, Climate and Architecture" 1969 fame)* když slovo ekologie ještě nebylo všeobecným zaklínadlem jehož smysl (učení o vztahu živoucího s jeho prostředím) dnes již tak všeobecně znám není, nám na postavených příkladech poukazoval podobně, již tehdy dávno. Třeba právě to, že do země zahrabaná stavba není již proto hned i ekologická.

)* Jedna z těch velmi málo knih, které bych zařadil na seznam "povinné četby" pro všechny architekty. Začínající, či až po ty chystající se již do věčných ateliérů. I tam se jim bude určitě hodit.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.