Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
trum - zámečnická hala s barem

Autor: pool Architektur
Adresa: Dr. Theodor Körnerstraße 4, Trumau, Rakousko | mapa
Investor: Ernst a Uschi Hofmann
Projekt: 06.1998 Realizace: 1999-10.2000
Užitná plocha: 1050 m²

Monolitický blok zámečnické haly leží v rovinaté krajině na okraji průmyslové zóny. Obyčejná ocelová rámová konstrukce je uvnitř zaizolována heraklitem a z venku je obložena zrezivělými ocelovými pláty. Pevné zasklení čtvercovými okny dokonale sedí k ocelové fasádě, podlaha je z leštěného betonu. Všechno je, tak jak má být. Neobvyklý charakter stavba získala u příjezdu a vstupu do stavby, kam pool architekti dodatečnou připojili novou funkci. Zámečnická hala tak má v přední části o trochu nižší skladovou plochu a nad ní je ke stropu přilepený bar. U výjezdu z areálu leží šikmá ocelová deska sloužící jako rampa pro pěší, která se propisuje dále do interiéru jako “krajina“ složená z ramp, různých zkosení a schodišťových stupňů. Tento prostor se přimyká ke stropu otevřené haly a slouží zaměstnancům jako sociálně-odpočinková zóna. Prostor vybavený barovým pultem a hygienickým zázemím vytváří pochůzí pahorek z ocelových desek s velkými prosklenými stěnami do haly i směrem do ulice. Místo neslouží jen potřebám místních dělníků, ale v noci se promění ve veřejný bar. Šikmý pult se v průběhu času místem srazu pro celou vesnici Trumau a její široké okolí.
Zdroj: Otto Kapfinger, Architekturzentrum Wien, 29.10.2002
Vložil: Petr Šmídek, 09.08.08
Návštěvnost: 48627 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
10 z 10 jan.vlcek 09.08.08 16:41
koment MP 09.08.08 18:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.