Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
NEMO
Národní centrum pro vědu a techniku

Autor: Renzo Piano
Adresa: Oosterdok 2, Amsterdam, Nizozemí | mapa
Web: www.e-nemo.nl
Investor: NINT
Projekt: 1992 Realizace: 1994-97

NEMO je zkratka Národního centra pro vědu a techniku, v němž se interaktivní formou odehrávají různé vědecké a technologické výstavy. Centrum je ukotveno v amsterdamském přístavu na podvodních pilířích přímo nad vjezdem do IJtunnel, který od konce šedesátých let tvoří důležitou spojnici mezi centrem a severní částí Amsterdamu. Svým tvarem stavba připomíná lodní trup a dokonale zapadá mezi lodě kotvící v Oosterdok. Zakřivenou formou naopak přesně kopíruje trasu tunelu. Zoxidovaný měděný plášť splývá s odstínem vody. Raději než k městu se NEMO hrdě hlásí k přístavišti a lodím. Mírně se svažující střecha vědeckého centra slouží jako veřejné náměstí. V rovinaté krajině okolí Amsterdamu působí centrum jako výrazný orientační bod, na něhož lze po venkovním schodišti snadno vystoupat. Z vrchu se pak můžete kochat výhledem na celé město i zátoku IJ.
Autor: Petr Šmídek, 23.05.08
Návštěvnost: 52060 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.