Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vinný sklep Logan s prodejnou

Autor: buzacottwebber
Adresa: 1320 Castlereagh Hwy, údolí Cudgegong River, Austrálie
Web: www.loganwines.com.au
Realizace: 2006

Nový objekt vinárny a prodejny značkového vína leží v údolí Cudgegong River, v nížině Apple Tree, poblíž města Mudgee (Nový Jižní Wales). Budova byla navržena s odkazy k tradičním zemědělským stavbám a otevírá se svému okolí; má doplňovat současnou image poměrně mladé obchodní značky vín.
Je navržena jako výletní venkovské místo (belvedér) mezi okolními vinicemi a hornatou krajinou. Hala k ochutnávce a terasa vytvářejí jeden prostor a nabízejí výhledy kolem dokola.
Budova spojuje architekturu, víno a jídlo v jedinečný zážitek. Ve vinařské oblasti Mudgee, které dominují rustikální stavby, je moderní výraz architektury v případě vinného sklepa zcela výjimečný. Tato budova prohlubuje vztah architektury a krajiny.
Relativně malý trojúhelníkový pozemek limitoval umístění domu. Původní studie zkoumala čtyři různá místa. Nakonec jsme zvolili lokaci na výběžku terénní vyvýšeniny, protože nabízela nejlepší výhledy na vinohrady i na krásné údolí a zároveň byla viditelná z cesty.
Zadání požadovalo halu pro degustaci, komerční kuchyni využívanou pro každodenní ochutnávky vína i další funkce, kanceláře a obslužné prostory. Design musel vyhovět rozličným skupinám milovníků vína a jejich potřebám. Od otevření se zde konají například svatby, narozeninové oslavy, stejně jako formální degustace. V případě větší oslavy nebo v zimních měsících může posloužit rozlehlá terasa také k postavení standardních textilních přístřešků.
Dvěma hlavními konzultanty byli statik a zahradní architekt. První z nich byl do týmu pevně vřazen a zohledňoval mimo jiné limity jasně stanoveného rozpočtu. Rám budovy je z ocele a dřeva. Krajinář pracoval volněji, s respektem k našim stěžejním požadavkům, avšak v pevné vazbě na zadání klienta.
Zadání bylo velmi jasné: Současná architektura, která kombinuje nejlepší možné architektonické řešení s potřebami vinařského a potravinářského businessu. Dosavadní ohlasy klientů i ostatních jsou velmi pozitivní a také samotný prodej vína benefituje z kombinace architektury a dobrého marketingu.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 12.02.08
Návštěvnost: 69500 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.