Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Finské zastupitelství ve Stockholmu

Autor: Gullichsen Vormala Arkkitehdit | Kristian Gullichsen
Adresa: Gärdesgatan 11, Stockholm, Švédsko | mapa
Web: www.finland.se/fi/
Investor: Ministerstvo zahraničních věcí Finska
Náklady: 13 305 000 USD Projekt: 1993-2002
Realizace: 1999-2002 Zastavěná plocha: 4520 m²
Obestavěný prostor: 15990 m³

Budova zastupitelství se nachází v diplomatické čtvrti Djurgarden. Trojúhelníkový prostor byl poměrně těsný pro začlenění celého komplexu, který se skládá z kanceláří konzulátu, slavnostního sálu, odděleného ubytovacího křídla pro zaměstnance a – přirozeně – sauny. Oficiální rezidence velvyslance je umístěna mimo komplex zastupitelství.
Základním architektonickým rysem celé budovy je zeď (fasáda) směřující do ulice. Vysoká brána v této zdi se otevírá do jakéhosi palácovitého dlážděného nádvoří, kolem něhož se nachází kanceláře zastupitelství. Obytné křídlo má svůj vlastní vchod přes oddělené nádvoří. Oba objekty se otevírají do soukromé zahrady.
Objekt zastupitelství využívá atraktivní polohu na jižní straně historického Gärdetova pole. Oficiální část objektu se otevírá prostřednictvím hlavní zahrady do této otevřené louky. V létě vytváří zahrada extenzi slavnostního sálu. Kancelář velvyslance ve druhém patře má vyhlídku na zahradu a zvlněnou okolní krajinu.
Finské zastupitelství ve Švédsku se nesnaží představovat Finsko jako bájnou zemi vyspělých technologií. Naopak se snaží komunikovat v rovině společné paměti dvou národů s 600 lety sdílené historie. Z těchto důvodů byl při tvorbě tohoto díla jazyk jeho architektury roztažen podél časové osy do delšího časového údobí, než je obvyklé.
autorská zpráva
Autor: Petr Šmídek, 29.12.07
Návštěvnost: 50990 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
kontext petr 27.05.08 16:43
Re: kontext Petr Šmídek 27.05.08 20:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.