Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Médiacentrum lume

Autor: Heikkinen-Komonen Architects | Mikko Heikkinen, Markku Komonen
Adresa: Hämeentie 135 C, Helsinky, Finsko | mapa
Web: www.lume.fi
Investor: Varma-Sampo
Realizace: 1995-2000 Užitná plocha: 12180 m²

Umělecká laboratoř pro digitální dobu
University of Art and Design Helsinki (UIAH) sídlí v industriálních prostorách staré keramičky Arabia v historické části Helsinek, kde bylo roku 1550 město původně založeno. Výroba průmyslového designu má v této oblasti svoji dlouhou tradici. S příchodem moderních technologií do keramického průmyslu mohly být prázdné části starých továrních hal nabídnuty k novému využití.
Audiovizuální centrum je zčásti začleněno do zrenovované výrobní haly sousedící se stávající budovou univerzity. Filmová a televizní studia, černé divadlo a sál jsou umístěny v nové přístavbě. Médiacentrum je součástí širšího urbanistického projektu na přestavbu bývalého průmyslového bloku. Na rozlehlý komplex lze pohlížet jako na malé město, které je hierarchicky uspořádané do náměstí, bulvárů, zadních traktů a servisních oblastí. Při renovaci staré výrobní haly byly zachovány její původní rysy, které se výborně doplňují s potřebami nové funkce. Prosklená chodba spojuje nový vstup s náměstím plánované obytné čtvrtě. Chodba nabízí místo k vystavování studentských projektů. Stejně tak slouží jako předsálí auditoria pro 400 diváků a experimentálního divadelního prostoru.
Médiacentrum Lume v sobě obsahuje celou řadu vrstev: funkcí, strojového vybavení, elektrických instalací a rozsáhlou kabelovou síť. Architektura se spoléhá na vyvážený soulad těchto vrstev. Fungování domu by se dalo přirovnat k počítačovému mikročipu; spíš než aby ze sebe fetišisticky vytvářelo materiální ikonu, tak se zaměřuje na správné řízení proudů energie.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 08.06.08
Návštěvnost: 41833 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.