Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel Maximilian

Autor: AI - DESIGN, s.r.o. | Eva Jiřičná, Petr Vágner
Adresa: Haštalská, Praha, Česká republika
Web: www.maximilianhotel.com
Investor: Haštalská a.s.
Realizace: 2005

Rekonstrukce hotelu Maximilian zahrnuje interiérové a stavební úpravy přízemí, úpravy všech pokojů včetně chodeb na patrech a nově je zřízeno masážní studio v 1. suterénu. Zásah architekta zde spočívá především v úpravách, reagujících na rostoucí požadavky na komfort a atraktivnost hotelu. Interiérové úpravy vkládají do stavby a architektury 19. století (uliční objekt) nové prvky vedle prvků původních a stylových (schodiště, klenby, fasáda) a snaží se očistit je od nánosů posledního desetiletí.
Úpravy hotelových pokojů představují z architektonického hlediska pouze změny v jejich designu: výměnu nábytku, koberců, maleb a vybavení koupelen.
Úprava vstupních prostoru a recepce v přízemí starého objektu je pouze otázkou změny designu, nové kamenné dlažby, rozložení nábytku a osvětlení. Ve zvýšeném přízemí, tj. ve spojovacím jednopatrovém krčku mezi budovami je nově navržena denní místnost pro hosty a klubovna pro pobyt hostů i k pořádání pracovních setkání, prezentací, interview atd. Ve dvoře za zadním objektem hotelu je navržena skleněná lehká přízemní přístavba rozšiřující nově vzniklou snídárnu. Relaxační a masážní studio pro hotelové a ostatní hosty je vytvořeno z části garáže v 1. suterénu, nacházející se pod dvorním objektem a pod zadním dvorem.
Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.09.11
Návštěvnost: 59276 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
oddeleni hostovskych a zamesnaneckych prostor l 15.05.08 13:48
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.