Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Centrum pro seniory Luzernerring

Autor: Silvia Gmür
Adresa: Luzernerring, Basilej, Švýcarsko | mapa
Investor: Stiftung Eglisee-Kannenfeld
Realizace: 1995-98 Soutěž: 1989

V roce 1989 bylo v rámci zastavovacího plánu Luzernerring/Burgfelderplatz vypsáno pět architektonických soutěží, přičemž my jsme vyhráli tu část, která byla vypsána na centrum pro seniory. Změny v zadání (z bytů pro seniory na ústav s pečovatelskou službou) a stavebníkovi vedly k vyprojektování mnoha variant, což nám umožnilo začít se stavbou až v roce 1995. Zrealizovaný projekt se skládá ze dvou částí: domovu s pečovatelskou službou lemujícího Luzernerring (72 lůžek) a domovu pro dočasný pobyt seniorů obráceného do Burgfelderstrasse (60 lůžek), který má být později přeměněn na byty pro seniory. Návrh zohledňuje sousedící dvě rušné dopravní tepny, za svoje hlavní téma si však bere vztah soukromých obytných zón ke společenství uvnitř centra jako i veřejnému prostoru.
autorská zpráva

Původně v návrhu zamýšlený domov důchodců byl realizován jako centrum pro seniory v jednom objektu se samostatnými obytnými buňkami podél městské komunikace a druhém s pokoji pro dočasný pobyt v klidnější poloze. Elegantní forma reaguje na městskou situaci místa mezi dvěma dopravními osami a nabízí přitom společenství seniorů individuální obytnou zónu.
Charakteristika - zalomený objekt s byty v dispozičním dvoutraktu s komunikací rozšířenou do zálivů společenských prostor přechází v křídlo s byty přístupnými z chodby s vybavením uvnitř dispozičního trojtraktu, oba objekty v sevření vymezují klidnou zónu pro obyvatele.
Dagmar Glosová: Bydlení pro seniory, ERA 2006, s.114-115

Literatura

Autor: Petr Šmídek, 13.08.09
Návštěvnost: 50397 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.