Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Městská knihovna
Stadtbücherei Münster

Autor: Bolles + Wilson | Julia B. Bolles-Wilson, Peter L. Wilson
Adresa: Alter Steinweg 11, Münster, Německo | mapa
Web: www.stadt-muenster.de/buecherei
Realizace: 1988-93

Klasický příklad rané dekonstrukce v podání dvojice Bolles + Wilson se nachází v historické části německého Münsteru. Celkový koncept knihovny se odvíjí od celkové urbanistické situace centra Münsteru - knihovna je rozřezána na dvě části kvůli průhledu na věž tamního kostela a podobných prvků je ve stavbě použito mnoho.
Exteriér domu není příliš koncepčně svázán, spíše působí dojmem tvarové rozháranosti a rozbití do ultraformálních detailů. Skutečnost, že dekonstrukce münsterské knihovny je jen výtvarnou kulisou racionálního vnitřního provozu, potvrzuje samotný interiér knihovny.
Je-li knihovna v Münsteru řazena ke kvalitním stavbám 90. let, pak je to především v souvislosti s jejím interiérem, který je jedinečný. Dekonstrukce ustupuje do pozadí a knihovní provoz je řešen velmi racionálně, nikoliv však fádně. Příjemná barevnost, užití materiálů a dispozice jsou úžasné, o čem svědčí obrovský počet návštěvníků během naší exkurze knihovny v roce 2000.
Autor: Jan Kratochvíl, 27.07.13
Návštěvnost: 44401 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.