Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Smuteční síň Svinov

Autor: Atelier Štěpán | Marek Jan Štěpán
Spolupráce: Hana Arletová, Martin Kopecký, Jan Vodička, Jan Martínek
Adresa: Svinov, Ostrava, Česká republika
Investor: Statutární město Ostrava, Městská část Poruba
Projekt: 2017Smuteční síň je umístěna na západní straně prostoru rozšíření hřbitova. Je v  těžišti nové rozptylové loučky,  její geometrický střed však nechává volný.  Obrací se vertikálním vstupním portálem k východu a ukončuje průhled stávající alejí vzrostlých stromů. Plave nad okolní loukou stejně jako plachetnice našeho života.

Síň má  krystalickou hmotu se symbolickým tvarováním jako průběhu života od narození ke smrti a dál. Vstup  (narození)  je vysoká trojúhelná štěrbina, dále pokračuje obřadní sál (život), který tvoří hlavní stavební objem, ten končí velmi nízkým horizonálním  rozhraním a zlomem (smrtí), tam se podlaha lomí do dlouhého jehlanovitého světlíku (odevzdávání duše). Jehlanem světlíku shora padá na katafalk záplava zlatého světla a scénicky akcentuje význam prostoru s rakví. Samotné světlo symbolizuje cosi vyššího, co naše pozemské snažení přesahuje a co všichni podvědomě hledáme pohledem k nebi.

Stavba je provedena v lomených plochách ze světle šedého betonu a bezrámových oken s pokovenými skly. Mobilář je z běleného dřeva , některé plochy jsou pokoveny zlatem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.06.17
Návštěvnost: 3044 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.