Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Škola v Zollverein

Autor: SANAA | Ryue Nishizawa, Kazuyo Sejima
Adresa: Bullmannaue 11, Essen, Německo | mapa
Web: www.zollverein-school.de
Realizace: 05.2003 - 31.07.2006 Soutěž: 2002
Užitná plocha: 7350 m² Plocha pozemku: 14664 m²

Škola managementu a designu v Zollverein je první budovou, která vzniká v bývalé těžební oblasti Zollverein - od roku 2001 chráněné památky UNESCO. Celkový plán areálu je dílem Rema Koolhaase, Kazuyo Sejima a Ryue Nishizawa byli vybráni na základě soutěže v roce 2002.
Objekt je navržen jako krychle o velikosti stran 35 metrů, která reflektuje původní schéma areálu. Jakoby náhodné uspořádání otvorů, oken ve třech různých velikostech, vytváří neobvyklý vztah interiéru a exteriéru.
Objekt je čtyřpodlažní, s různou konstrukční výškou jednotlivých podlaží a střešní zahradou. Myšlenka volného půdorysu vznikla na základě poptávky po různých funkcích. V přízemí se nachází vstupní foyer s kavárnou a převýšený výstavní sál. Druhé podlaží slouží jako designové studio s ateliéry, ve třetím podlaží je umístěna knihovna s malými pracovišti, které jsou buď otevřené - prosklené nebo klidné, uzavřené. Čtvrté podlaží je administrativní, místnosti různé velikosti a charakteru jsou od sebe odděleny prosklenými stěnami. Střešní zahrada může sloužit jako vyhlídka na památkově chráněný areál Zollverein.
Škola v Zollverein představuje most mezi vzděláváním, výzkumem a praktickou implementací ve vztahu k plánovanému Design Parku. Stavba je koncipována jako nízkoenergetická - využívá dosud činného termálního pramenu.

Literatura
 
 
 
 
 
 

Autor: Yuya Morávková, 19.09.07
Návštěvnost: 78631 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.