Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
FORUM KARLÍN - interiér

Autor: ATELIER 8000 spol. s r.o. | Martin Krupauer
Spolupráce: Stanislava Blažková, Pavel Kvintus, Andrej Kacera, Blanka Pöschlová
Adresa: Karlín, Praha, Česká republika
Realizace: 2014

Multifunkční hala Forum Karlín je situována v komplexu kancelářských budov v Karlíně, pražské čtvrti, která se již od 19. století vyvíjela jako industriální část Prahy. Koncept interiéru svojí atmosférou reflektuje atmosféru současného Karlína - místa, kde je industriální minulost stále cítit, zatímco ožívá novým životem současných kancelářských budov, výstavních prostor pro současný design a divadlo, alternativní scény.

Industriální minulost celé čtvrti, kontrast starých hrubých továrních hal a moderního designu, dala také tvář samotnému interiéru sálu.

Multifunkční sál nabízí možnost uspořádání velkých koncertů, plesů, banketů či divadelních představení, stejně jako intimnějších akcí, pro které jsou připraveny prostory lobby v jednotlivých patrech.

Sál zabírá 3 podlaží kancelářské budovy, mezi parkingem v suterénu a kancelářskými prostory v nadzemních podlažích objektu. Každé z podlaží má svoje vlastní lobby s odlišnou atmosférou. Vstupní, prostřední podlaží celého prostoru, je tříramenným atypickým schodištěm propojeno s ostatními dvěma úrovněmi. Ze vstupního lobby, ve kterém jsou umístěny šatny a toalety, se schází na úroveň parketu. Suterénní lobby nabízí 2 bary a shromažďovací prostor pro velké akce. Toto lobby je prostorově spojeno s parketem, od kterého je oddělitelné mobilní akustickou příčkou. Schodištěm je ze vstupního prostoru přístupné také nejvyšší podlaží haly s druhou galerií, přístupnou přes VIP lobby, nabízející intimnější, spíše klubovou atmosféru. Odlišným funkčním určením jednotlivých podlaží je přisouzena také rozdílná barevnost, a použití materiálů.

Za podiem jsou v jednotlivých podlažích umístěny obslužné místnosti - šatny, přestavitelné na přednáškové sály, místnosti pro cattering, kanceláře.

Industriální hrubost je odražena v materiálech a detailech interiéru - jsou přiznány betonové sloupy nosné konstrukce, pohledový beton hlavního schodiště, obklady stěn jsou ze surové oceli. Tyto, ve svém povrchu i detailu hrubé materiály, jsou kombinovány s jemnými detaily interiéru v barech, precizními detaily atypových dveří či ocelového schodiště, zrcadly v posledním podlaží. Povrch parketu je z přírodního dubu.

Barevné schéma sálu odpovídá potřebám produkce, pro kterou je tmavý prostor nutností. Barevnost se neomezuje na černou barvu, je využita celá škála šedých odstínů, které se směrem k hornímu podlaží zesvětlují. Monochromatická barevná škála je v plochách i v grafice oživena žlutou barvou, která by měla podpořit industriální atmosféru celého prostoru.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.04.15
Návštěvnost: 24275 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.