Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu v Brně-Medlánkách

Autor: Architektonická kancelář Radko Květ | Radko Květ
Spoluautor: Radek Sládeček
Spolupráce: Verena Dickmann
Adresa: Medlánky, Brno, Česká republika
Realizace: 2011

Předmětem návrhu a realizace je rekonstrukce a interier mezonetového bytu v objektu z 90. let minulého století.  Autorem návrhu je architekt Radko Květ. Jako spoluautor se na návrhu podílel architekt Radek Sládeček, který dále vedl samotnou realizaci. Provést návrh včetně detailního řešení se podařilo především díky velkorysému přistupu klienta.
Původní komplikovaná a v horním podlaží se zkosenými stropy nefunkční dispozice byla upravena pro potřeby rodiny se dvěma staršími dětmi. Bylo napřímeno schodiště s návazností na knihovnu a snížený podhled s nepřímým osvětlením. Tyto prvky tvoří dominantou obytného prostoru spodního podlaží.
Výše zmíněnou úpravou se podařilo zvětšit koupelnu, kterou bylo možno zařídit požadovaným vybavením. Důraz byl kladen na sprchový kout a dostatečný úložný prostor nad umyvadlem, který je řešen v zrcadlových skříňkách. Součástí koupelny je také skříň s pračkou a sušičkou.
Dominantou obytného prostoru je zmiňovaná knihovna, která zárovň tvoří boční stěnu schodiště. Kuchyňský kout plynule přechází nízkými spodními skříňkami do obytného prostoru. Zde je navržena jednoduchá linie skříněk, ve kterých jsou také zakryty radiátory. Pod šikminou mezi okny je umístěn jednoduchý vykonzolovaný kubus TV stolku s nepřímým osvětlením.
V horním podlaží byla místnost původní koupelny s nevyhovující světlou výškou zmenšena a slouží pouze jako samostatné WC.  Nová koupelna s přímým osvětlením  byla  umístěna mezi ložnice dětí.
V celém bytě jsou nově položeny podlahy z masivní dubové mozaiky ošetřené přírodním olejem. Nábytek je realizován z bílé lakované mdf v kombinaci s prvky z dubové dýhy. Solitery sedacího nábytku jsou v přírodní černé kůži. V tomtéž materiálu je provedeno madlo schodiště. Na podlaze koupelen a soliterních stěnách je použit tenkostěnný velkformátový obklad Kerlit. Stěny koupelny rodičů jsou obloženy leptanou skleněnou mozaikou.
Zdroje osvětlení Profilux jsou voleny v kombinaci zapuštěných halogenových reflektorů a jednoduchých přisazených svítidel. Nad jídelní stůl byla vybrána zavěšená zářivka s teplým odstínem stínidla. Nepřímé osvětelní nábytku je řešeno diodovými pásky.
Projekt
Fotograf
Jaroslav Hejzlar
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.05.11
Návštěvnost: 67266 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.