Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
DEKLARACE HLAVNÍCH ARCHITEKTŮ ČR
Příspěvek o tom, jak by měl fungovat hlavní architekt města.
Komentáře
Athénská anticharta 2017 Tomáš Vích 24.10.17 11:45
Hlavně nechtějte znát názory občanů, veřejnosti a obyvatel města! Jde o prachy!
Díky betonář 25.10.17 08:31
Zajímavý pohled, jak hlavní architekt někde funguje. Ale skoro mi přijde, že místy text směřuje k opačnému extrému, tj. že by o podobě města měli rozhodovat výhradně politici (tj. laici, kteří navíc až na unikátní výjimky neuvažují v delším horizontu než je jedno volební období), a laická veřejnost (respektive většinový hlas té menšiny, která je ochotna se zapojit). Článek to podává tak, že není nic horšího, než mít hlavního architekta, přitom snad záleží na tom, jak svoji práci dělá. A srovnáme - li města, která mají hlavního architekta, a ta, která nemají, skutečně z toho vycházejí hůř ta s hlavním architektem?

? petrib 26.10.17 12:46
Co má autor blogového příspěvku vlastně za problém? Jestli pozoroval nějaké pletichy při zadávání veřejných zakázek, pak si zmýlil příjemce a podrobněji rozvedený příspěvek měl směřovat k orgánům činným v trestním řízení.
Nemohu s autorem souhlasit jako obyvatel města, kde politici využili úmrtí hlavního architekta (Josífek, Brno, 2003) ke zrušení celého útvaru hlavního architekta (resp. přetransfomování v nesamostatný odbor podřízený magistrátním úředníkům). Aby měli "klid na práci" s přesunováním nádraží. Notoricky známá kausa. Přesun nádraží to neurychlylo a městu zoufale chyběl útvar pro zpracovávání vizí rozvoje města. Ten totiž (zlobovaní) politici s myšlenkovým rámcem od voleb, do voleb, nejsou schopní suplovat.
a zoufale chyběl útvar... Tomáš Vích 04.11.17 04:19
Deklarace HAČR sedí, ale vzhledem k vizi zdravého rozvoje nejde správným směrem.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Kontrolní kód
Kontrolní kód
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.