Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Za Karlín krásnější
Město = příroda + domy + lidé
Komentáře
...To se mi - doufám - jen zdá: šakal 02.06.17 08:56
"...Masarykovo nádraží z roku 1845 má své nesporné romantické kouzlo, ale na provoz 21. století již není bohužel stavěné..."

..Cha-cháá, to mě teda polechtej! Kdyby dneska někdo navrhnul, postavil a uvedl do provozu nádraží, které bude tak skvělým způsobem sloužit svému účelu dalších 170 let, tak by si mohl dávat říkat pane.
Kam se na Masarykovo nádraží z hlediska dopravní dostupnosti, bezbariérovosti, pohodlného užívání, architektonické kultury a městotvorného působení s e r o u dnešní výsledky všech těch "optimalizací traťových koridorů" a "rekonstrukcí stanic"?! ...Pche! (7:- P)
Masaryčka je úžasná, Tomáš Vích 02.06.17 12:05
ale je velký rozdíl, když v 19. století byla na hranici města a dnes je se svými cca 10 ha v samém centru. Doporučuji knihu od Ivana Lejčara PŘÍMĚSTSKÁ ŽELEZNICE - PÁTEŘ VEŘEJNÉ DOPRAVY V AGLOMERACÍCH, kde je i srovnání s vývojem v Evropě.
Z Masaryčky by byly skvělé koleje
...No, právě!... šakal 02.06.17 15:09
...V tom, že je v samém centru, spočívá jeho dokonalost! To nevynahradí žádný "párk end rajd" nebo "přestupní vazba na letiště".

A Lejčar je železniční zločinec.
Lejčar je skvělý! Tomáš Vích 02.06.17 15:20
nikdo nechce rušit nádraží v centru, naopak, Hlavní nádraží ještě lepší a univerzálnější, koukněte šakale do té knihy, mně změnila názor. Taky se mi líbí bezbarierový přístup na M.n., ale je to za cenu, že každá ta kolej je na 30 minut zablokovaná, než vlak přijede a odjede. A když chcete přesednout na další spoj, tak se na Hl.n. nebo Florenc pěkně projdete se vší bagáží. Ale sentiment samosebou sdílím, budovu je třeba pietně zachovat.
Veletrzni Delnicka tzdvihal 06.06.17 13:53
"Rohanskému nábřeží v budoucnu odlehčí paralelní západo-východní třída na Holešovické straně řeky propojující Bílou Horu s Hloubětínem v ose Veletržní a Dělnické, která bude důležitou příčnou urbanistickou osou nové čtvrti u Nádraží Praha-Bubny. Tím se Karlín z velké části zbaví nebezpečného hluku a smogu." Srovnávat Veletržní a Dělnickou v 19m profilu uprostřed ryze rezidenční čtvrti s Rohanským nábřežím, to chce velký kus představivosti. Já naopak doufám, že Veletržní a Dělnická po svém propojení získají ještě více obytný charakter a ne že převezmou velkou část nebezpečného hluku a smogu...
...fraktálně uspořádaného města... Zdeněk Skála 06.06.17 14:16
Bonne Tome, díky, že jsi zmínil tuhle podstatnou informaci........jak ale vidím, pořád to jaksi nedochází.
re to chce velký kus představivosti Tomáš Vích 06.06.17 15:06
Copak představivosti, hlavně to chce komplexní myšlení!
19m má Legerova nebo Plzeňská, i tam je třeba zklidnit dopravu. Když tam uděláte ze tří pruhů dva, bude to stejné, jak v budoucnu v užších částech Dělnické a Veletržní, které mají jinde i 30m.
Fraktální myšlení umožňuje neřešit jen detail, ale i celek. Když přetížené a díky tomu mrtvé Rohanské nábřeží rozdvojíte na dvě ulice, vzniknou dvě městské třídy, které uživí i obchody a kavárny, Ale to je právě o celostním fraktálním myšlení a o schopnosti řešit superdetail, detail, celek i super celek. Byl jsem v pondělí na Snídani s primátorkou na téma filharmonie, epopej aj. a na můj dotaz, jestli existuje nějaký master plan co, proč, kde a jak Petr Hlaváček odpověděl, že je lepší to řešit pragmaticky kus od kusu, že řešit to komplexně je práce pro psychiatra. Když vám tohle řekne předseda grémia IPR, tak to je pro psychiatra.
...řešit to komplexně... Zdeněk Skála 07.06.17 09:52
Pokud by vlaky na Masaryčce měli takové zpoždění, jaké má IPR s Prahou, tak by nestačily ani koleje prodloužené na Staroměstské náměstí...ach jo.
Kdo může za to, že se přípravy MPP protahují? Tomáš Vích 07.06.17 12:29
„Protahují se skutečně? Jste si vy tak jistý, že se protahují? Kdo vám to řekl? Politici. ...Ta práce leží na stole, v podstatě je hotová." , bývalý předseda grémia IPR Martin Rajniš, ČRo, 26. 9. 2016
Být předseda není legrace https://youtu.be/h9JF8v0yfI4
Cena bytu na Florenci jaro 2017 Tomáš Vích 04.07.17 10:06
91.100,- Kč/m2 - zdroj valuo.cz


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Kontrolní kód
Kontrolní kód
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.