Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lesopark pradědů od Štvanice k Muzeu
Debata v Kavárně Muzeum, Národní Muzeum Praha
Komentáře
Václav Cílek, geolog: Tomáš Vích 07.10.14 01:18
"V poslední době jsem byl v kolektivu lidí, kteří pracovali na management plánu Prahy, což je povinný dokument určený pro pařížské UNESCO. Jeho součástí je analýza silných a slabých stránek města. Především město Praha vyhnívá zevnitř. V historickém centru trvale žije kolem 30 tisíc lidí a každým rokem jich ubývá. Celé velké objekty jako například bývalý Albatros na Národní třídě jsou v podstatě prázdné. Myslím si, že toto vakuum bude podobně jako v Bruselu jednou zaplněno a to nejspíš utečenci z jiných zemí. Mohli by to být třebas relativně bohatí Číňané nebo Jordánci hledající bezpečnější domov. Byl bych rád, kdyby se do Prahy vrátila kultivovaná architektura správného měřítka, a ne podle mého názoru tak ošklivé kolosy, jaký vyrůstá nad stanicí metra Národní.


Praha má kromě toho podobně jako většina evropských měst dva velké problémy – dopravu a životní prostředí. Když vidím, jak v Praze každého půl roku viditelně přibývá automobilů, tak je nutné dokončit vnitřní i vnější okruh města. Klimatické změny se projevují větším počtem tropických dní, během kterých vznikají stále horší letní (ale i zimní) inverze, kdy se ovzduší měst (týká se to i Paříže) stává jedovatým kvůli vysokým obsahům ozónu, oxidů dusíku a malých částic. Prostředí vnitřního města tak odpuzuje mladé aktivní lidi s malými dětmi. K této situaci, kterou není možné rychle napravit, došlo dlouhodobou kumulací chyb a nezájmu magistrátu o běžného člověka, který je „krví“ města. Bez něj se chod organismu zastavuje a dochází k úpadku „dobré adresy“ i cen domů a nemovitostí."
http://respekt.ihned.cz/ankety/c1-62892110-chtel-bych-prahu- ktera-bere-sve-obcany-vazne
Stratgický plán hl.m. Prahy Tomáš Vích 21.03.16 19:11
Znáte aktuální návrh Strategického plánu? www.iprpraha.cz/clanek/1464/navrhova-cast
MUSÍM ŘÍCT, ŽE JE RADOST JEJ ČÍST:
1.3 E2
Krajina ve městě
- Rozvíjet městskou a příměstskou krajinu
- Zakládat a revitalizovat městskou (sídelní) zeleň
- Investiční aktivita zejména spojená s územím, tedy s projevem ve fyzickém prostředí: Zakládání nových a revitalizace stávajících parků a ostatních vegetačních ploch v místech
s jejich největším deficitem při zohlednění žádoucí velikosti ploch zeleně na obyvatele v
lokalitě.

V centru na pravém břehu řeky je plocha zeleně na obyvatele téměř nulová, že by blýskání na lepší časy?
Strategický plán kriticky Tomáš Vích 21.03.16 22:22
Abych jen nechválil, chybí mi tam strategie proti GENTRIFIKACI centra města. Jak zastavit vylidňování centra a s tím spojenou kriminalitu, drogy, alkohol a hluk?

Myslím, že je třeba doplnit celou novou kapitolu: "Gentrifikace a bytová politika v historickém centru".

Bavím se o tom pravidelně s kolegy, přáteli a rodiči, všechny nás trápí využívání bytů v památkové rezervaci ke spekulaci a ke krátkodobému ubytování turistů (tzv. apartmenty). Apartmenty vyhání trvalé obyvatele jak ekonomicky, tak ztrátou bezpečí, klidu, soukromí, obchody denní spotřeby nahrazují večerky s levným alkoholem, hroutí se sociální vazby, zvyšují se ceny nemovitostí, nájmů, byty jsou nedostupné a často dlouhodobě neobydlené. Kvůli parkovacím kartám jsou hlášeni fiktivní přespolní obyvatelé, kteří tu parkují, ale nebydlí. Je to paradoxní, současně se zvyšují ceny a snižuje kvalita bydlení!
Ve Vídni je využívání bytů ke krátkodobému bydlení regulováno nebo dokonce zakázáno. Co si o tom myslíte Vy?
...Ve Vídni... Zdeněk Skála 05.04.16 12:19
Ač je to vlakem z Prahy do Vídně 4 hodiny, z Vídně do Prahy to odhaduju na 40 let...
Myslím si, že kombinace východního trhovectví, politických triků a záměny tolerance s lhostejností už ta Praha déle neunese.Někdy koncem 90. let jsme s JK seděly v Mánesu nad mapou Prahy a zakreslovaly lokality vhodné k oživení a tím i regeneraci města.Pamatuji se právě na tyhle výše zmíněná rizika, která označil JK jako celkově klíčová pro budoucnost Prahy.Ještě tu mapu mám někde mezi skicama...
Ale to je Tomáši, prozatím zřejmě sci-fi.
Sci-fi Tomáš Vích 06.04.16 09:50
Kombinace východního trhovectví, politických triků a záměny tolerance s lhostejností sci-fi bohužel není, je to krutá realita.
V současnosti probíhá participační diskuse s obyvateli Prahy 1 nad Koncepční studií Dvořákova nábřeží - Na Františku, organizovaná Iprem - viz
www.iprpraha.cz/dvorakovonabrezi
V sobotu 9. dubna má proběhnout přímo na místě. Bylo by skvělé, kdyby bylo možno rozšířit Anežskou zahradu až k silnici. Je to krok k zobytnění Starého Města v duchu "Lesoparku pradědů od Štvanice k Muzeu". Můj podnět a skicu jsem dnes přidal na konec textu. Sci-fi?
Jak já bych si přál, aby se v Praze pohly ledy!
...pohly ledy... Zdeněk Skála 06.04.16 13:43
To vypadá nadějně, tak aby došlo k realizacím...
Jen krátce k té části Wilsoňák - Florenc, já bych ten pás prodloužil přes řeku k Vltavské. Po zrecyklování magistrály bude muset beztak dojít k revitalizaci Hlávkova mostu. Na té mapě jsme to zakreslily jako W - V...
Vltavská Tomáš Vích 06.04.16 13:57
Kdyby se Praha 7 k naší vizi přidala a vznikl by park od Muzea přes Štvanici, Vltavskou a Bubny až do Stromovky, tak to mi zní jako rajská hudba.
Penta krade kyslík Tomáš Vích 12.05.16 18:09
Centrum Prahy potřebuje dýchat a to bez jedné plíce jde těžko. Na hradbách byly nejdříve sady, pro život města nepostradatelné. Penta svými nelidskými plány krade centru kyslík. To je vražda.
Karta se obrací Tomáš Vích 27.06.17 10:25
2014 - "koncepčně a technicky vzato, Pražané by skutečně svůj "Central Park" mohli mít. Co zde ale zatím chybí, je politická vůle k takovému rozhodnutí."

23.6. 2017 - Praha se připravuje na dopady klimatické změny:
RNDr. Jana Plamínková, radní MHMP pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí.
Rozhodnutím Rady hl. m. Prahy se hl. m. Praha stalo členem mezinárodní iniciativy Mayors Adapt, čímž přijalo závazek vypracovat Strategii adaptace hl. m. Prahy na klimatickou změnu s termínem do ledna 2018.
Lesopark Pradědů od Stromovky k Muzeu, verze 6.2017 Tomáš Vích 27.06.17 10:53
V galerii přibyla aktuální verze Lesoparku Pradědů od Stromovky k Muzeu, kde jsou k výročí 200 let Karlína zohledněny i Karlín a Bubny. Tepelný ostrov není jen na Praze 1.
...Karta se obrací... Zdeněk Skála 28.06.17 15:44
No konečně....teď ještě budíček pro všechny tvrdý spáče!


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Kontrolní kód
Kontrolní kód
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.