Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Revitalizace města Prahy
Klady a zápory dnešního pražského urbanismu
Komentáře
poločas Vích 10.10.11 23:05
Už po první přednášce, díky za pěknou návštěvnost v klenbě věže, nikdo neodešel, půlhodinová diskuse. Jen mám dojem, že nedorazili žádní architekti a urbanisti...
konec iluzi? Jan Sommer 11.10.11 01:12
Nikdy mi nebylo jasné, co architekty a urbanisty zajímá. Samozřejmě mohli absencí vyjádřit názor. Vždycky jsem je považoval za nesmiřitelné plánovače.
nesmiřitelní plánovači Vích 11.10.11 12:15
Pane Sommere, to se musím kolegů zastat, řada z nich jsou milí a přátelští lidé. Jen někdy nejsou dostatečně vidět a slyšet ve věcech, které se jich bezprostředně týkají. A to je škoda.
účast architektů a urbanistů Jan Brejcha 18.10.11 11:46
Zastoupení odborné veřejnosti tam bylo opravdu slabší, ale že by tam nebyli žádní se nedá říct. Pravidelně se účastním přednášek Klubu za starou Prahu a praktikující architekti jsou tam vždy trochu v menšině. Možná je to proto,že Klub má u některých tu nesmyslnou nálepku nějaké instituce bránící nové "moderní" architektuře a "pokrokovému" rozvoji města.
Varování Vích 18.10.11 21:19
Přednáška není vhodná pro lidi, kteří rádi jezdí o víkendu nakupovat do hypermarketu. Na závěr 2. přednášky v pondělí 24. 10. 2011 si připravuji pár příkladů revitalizace měst ze současnosti vhodných k diskusi, tak se těším na viděnou!
Dnes 2. díl Vích 24.10.11 09:12
Srdečně zvu!
Poznámka k přednášce Jan Brejcha 25.10.11 13:30
Chtěl bych ještě poděkovat za včerejší 2.díl přednášky ve věži Klubu za starou Prahu. Rozhodně tam zaznělo hned několik zajímavých názorů k pochopení toho, co znamená zdravější, bezpečnější a pohodlnější město v pojetí nového urbanismu.
Jen mě možná trochu mrzelo srovnávání kvality městské struktury Malé Strany s urbanismem a vybaveností předrevolučních panelových sídlišť. Přecijen se mi zdá, že kritika sídlišť (ve smyslu jejich zónování na čistě obytnou část a vybavenost, zaměstnání) nebyla úplně spravedlivá. Obzvlášť pokud se tak poukazuje na možná nejlepší sídliště v Praze (Ďáblice). Spíš si myslím,že mělo dojít k porovnání s dnešní developerskou zástavbou obytných ghet, která často parazitují na občanské vybavenosti těchto sídlišť. Panelová sídliště svým veřejným prostorem, vybaveností, službami a jejich dostupností s přehledem překonávají kvalitu života současně vznikajících čistě obytných okrsků.
re poznámka k přednášce Vích 25.10.11 15:55
To já děkuju za Vaši pozornost, to máte pravdu, satelity jsou ve srovnání se sídlišti z hlediska sociální vybavenosti, soudržnosti a parazitování na městě na tom ještě o řád hůře. Jak to vysvětlit, snad že já satelity asi vůbec nejsem schopen považovat za město, ta sídliště s přimhouřením oka ještě ano.
Etická stránka věci I.P. 24.05.16 22:15
Vzhledem k tomu parazitování na městě se mi satelity jeví tak trochu i neetické.
Satelity Marek 23.07.17 14:06
Satelity se stejně kolem velkých měst roztečou od lesa k lesu po celé krajině, to už bude pozdě.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Kontrolní kód
Kontrolní kód
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.