Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Konec začátku pro architekty

Komentáře
pro začáínající... Dr.bna 24.03.12 08:49
začínajícímu architektovi se naskytá hrůzný pohled: rušení povinné praxe na školách (konkr. FA ČVUT)+ soutěže jen pro autorizované + samotný počet soutěží + absence jakékoli regulace absolventů v závislosti na poptávce stavebního trhu ... v podtextu je cítit vzkaz mladé generaci: každý začátek je těžký, takže proč ho neudělat ještě těžší?
osobní názor Petr Velička 31.03.12 00:00
Vážení architekti, vzhledem k uvedeným skutečnostem a počtu čtenářů, kteří tento příspěvek přečetli, si dovolím poznámku, že takovéto vysvětlení vztahu autorizovaných a neautorizovaných architektů v architektonických soutěžích se interpretuje (alespoň na základě svých zkušeností s arch. soutěžemi) mylně.
Pokud jsem si vědom tak účelem je, nebo má být , že tým, který se účastní arch. soutěže měl osobu architekta autorizovaného ČKA již od začátku a v průběhu soutěže tedy architekta zodpovědného dle zákona 360 pro případné následné zhotovení zakázky, přičemž tato osoba má za povinnost přizvat do spolupráce dle povahy díla kolegy architekty ostatních autorizovaných oborů při ČKA, pokud není sám nositelem autorizace se všeobecnou působností, stejně tak, jako své spoluautory soutěžního návrhu (byť neautorizované) a v neposlední řadě všechny potřebné specialisty dle stavebního řádu a další odborníky potřebné k řádnému a profesionálnímu předmětu obchodního plnění zakázky. Nevím zda jsem sdělil pouze můj osobní profesní názor, ale myslím si, že i takto je to myšleno zástupci ČKA.
S přáním klidných dní s každým zadáním začínající a autorizovaný architekt- krajinářská architektura
Petr Velička
Ninja Generation Grekko 17.09.12 12:46
http://www.youtube.com/watch?v=5eEAA37N_zw
ceske skolstvi plus cesky trh prace lumen 19.09.12 11:10
...rovna se velky pruser.
netreba cokoliv dodavat.
at zije generation restitution.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Kontrolní kód
Kontrolní kód
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.