Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Nádraží Brno
Z čeho vlastně vybíráme?

Snad jen připomenu, že jsou ve hře dvě oficiální varianty. Pomineme-li tzv. „nulovou variantu“ – pak je to „Nádraží pod Petrovem“ a „Nádraží u řeky“.

Zastavím se nejprve u varianty „U řeky“ – tedy nádraží v odsunuté poloze. Kromě často uváděné velmi špatné dostupnosti městskou veřejnou dopravou jeho odpůrci argumentují i tím, že by se jednalo o stavbu po výtce megalomanskou. Já jsem se o tento projekt zajímal i z architektonického hlediska a rozhodně mě toto řešení neoslovilo. Dle mého názoru by šlo o tuctovou stavbu, bez nějaké jiskry. A navíc je otázka co se starým nádražím, které je památkově chráněno – to by zůstalo ve městě asi jako nějaká atrapa.

A nyní druhá varianta – tedy „Nádraží pod Petrovem“. Zde přiznávám, že „mé srdce sice bije pro nádraží v centru“, ale tímto návrhem jsem nadšen stejně málo jako předchozím. Mám dojem, že s výjimkou dobré dopravní obslužnosti bych mohl text předchozího odstavce zkopírovat. Ano – i tato stavba mi přijde megalomanská a architektonicky nezajímavá a dokonce i podobně degraduje původní nádraží. Pro řešení by nám mohli být inspirací nejen často uváděný Berlín nebo Vídeň – ale především Praha. Zde se architektonicky zajímavé řešení našlo už za socialismu a relativně nedávno bylo dotvořeno i dopravně - tzv. Novým spojením. Hledejme proto pro nádraží Brno alternativní řešení...

Jan Tomášek, 12.11.17 09:40
Attendance: 1666 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
Podoba nového nádraží Pavel Boucník 16.11.17 09:19
Jejda! Tuto stránku nelze nalézt.DC64 Skřivánek 30.11.17 13:10
Oprava odkazu Pavel Boucník 18.12.17 20:58
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
January 2018
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.