Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Speer Jr. picture
Albert Speer Jr.
* 29.07.1934 - Berlín, Německo
† 15.09.2017 - Frankfurt nad Mohanem, Německo

AS & P
Hedderichstrasse 108-110, D - 60596 Frankfurt nad Mohanem
tel: +49(0)69-605011-0
fax: +49(0)69-605011-500
e-mail:
web:

Biografie
Albert Speer Jr. je nejstarším ze šesti dětí hlavního architekta nacistické Třetí říše. Během života se však viděli velmi zřídka: během války byl jeho otec zaměstnán v Berlíně projektováním pro Hitlera a poté strávil dvacet let ve věznici Spandau.
Jako jeho otec, děd a praděd, studoval i mladý Speer architekturu. Aby získal uznání za vlastní výkony a ne jméno svého otce, účastnil se mnoha soutěží anonymně. 1964 - získal druhou cenu v mezinárodní soutěži do Ludwigshafen a založil vlastní kancelář.
Po mnoha mezinárodních úspěších, mezi jinými i v Saudské Arábii, začal získávat i více zakázek v rodném Německu. 1977 - universita v Kaiserslautern ho povolala jako profesora urbanismu. Vytvořil zde předmět Raum- und Umweltplanung (navrhování prostoru a prostředí), který sám výrazně ovlivnil.
1984 - založil ve Frankfurtu nad Mohanem kancelář Albert Speer & Partner, která měla v roce 2005 sto zaměstnanců a svoji pobočku v Číně. Speerova kancelář v Německu platí za velkou a renomovanou architektonickou a urbanistickou kancelář.
2003 - získal Goethovu plaketu města Frankfurtu nad Mohanem, jednoho z nejváženějších vyznamenání jeho domovského města.
V poslední době se kancelář zabývá plánováním velkých územních celků jako jsou Gleisdreieck v Berlíně, Europaviertel ve Frankfurtu a mnoha souborů staveb v Šanghaji.
Albert Speer je již několik desetiletí ženatý s herečkou Ingmar Zeisberg.
wikipedia.de



Stavby a realizace
Masterplan Expo 2000, Hannover
Gleisdreieck, Berlin
Olympischen Sommerspiele 2012, Leipzig
Olympischen Winterspiele 2018, München
BMW-Niederlassung, Dreieich
Allianz Arena, München
Victoria-Turm, Mannheim
Související články
Návštěvnost: 20763 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.