Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lapadula picture
Ernesto Lapadula
* 06.08.1902 - Pisticci, Itálie
† 24.01.1968 - Řím, Itálie

Biografie
Ernesto Bruno La Padula byl italský architekt, urbanista a pedagog. Navštěvoval střední školu v jihoitalském Melfi a posléze odešel studovat architekturu do Říma, kde absolvoval u Marcello Piacentini v roce 1931. Působil jako kreslíř, ilustrátor a novinář pod pseudonymem “Bruno di Lucania“. Po první světové válce vydával články, v nichž tvrdě kritizoval způsoby a kvalitu rekonstrukce italských měst, z nichž byli vyloučeni mladí architekti.
V roce 1928 vstoupil do spolku MIAR (zkratka Italské hnutí racionální architektury), z něhož vzešel italský racionalismus. V letech 1937-37 navrhl společně s Giovanni Guerrini a Mario Romano Palác italského národa do nově zamýšlené čtvrti EUR pro světovou výstavu. V roce 1940 byl jmenován dočasným asistentem na katedře architektury Královské univerzity v Římě. Dva ze tří jeho mladších bratrů byli rovněž architekty. V prvních poválečných letech byl zakladatelem a také prvním prezidentem uměleckého klubu Margutta v Římě, kde se scházeli malíři, sochaři, architekti, spisovatelé, básnící, herci a režiséři.
V roce 1948 odešel do Argentiny, kde získal profesorský post pro výuku architektury a urbanismu na Národní univerzitě v Cordobě. Z tohoto období vzešla řada teoretických spisů týkajících se měst. Vedl projekční kanceláře města Cordoba. V roce 1963 se vrátil do Itálie, kde se věnoval převážně malbě.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 660 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.