Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kulka picture
Heinrich Kulka
* 29.03.1900 - Litovel, Česká republika
† 09.05.1971 - Auckland, Nový Zéland

Biografie
Heinrich Kulka byl česko-rakouský architekt židovského původu. Byl blízkým spolupracovníkem Adolfa Loose. V letech 1918-24 studoval architekturu na vídeňské technice, nicméně studia nedokončil. Od roku 1920 navštěvoval Loosovu soukromou školu architektury a o rok později získal zaměstnání jako kreslič v jeho ateliéru, kde se podílel na projektu Ruferovy vily ve Vídni či soutěžním návrhu budovy The Chicago Tribune. Po Loosově odchodu do Paříže krátce působil ve Stuttgartu u Loosova žáka Gustava Schleichera a Ernsta Otto Osswalda. V roce 1926 se vrátil do Vídně, kde se oženil a pracoval opět pro Adolfa Loose. V letech 1937-38 chtěl Kulka dokončit svá studia na vídeňské technice, k čemuž však v souvislosti s politickými změnami nedošlo a architekt se odstěhoval do Československa, konkrétně do Hradce Králové. Následně uvažoval o emigraci do Spojených států, což se však nepodařilo a tak za pomoci manželů Semmlerových odešel na Nový Zéland, kde od roku 1940 působil ve firmě Fletscher Construction Company a v letech 1960-71 jako samostatně činný architekt.

Související články
Návštěvnost: 701 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.