Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Voda picture
Václav Voda
* 1929 - Cítoliby, Česká republika
† 2012 - Liberec, Česká republika

Biografie
Václav Voda byl statik a jedna z vůdčích osobností Sialu v době jeho největší slávy. Absolvoval gymnázium v Lounech (1948) a Fakultu inženýrského stavitelství v Praze (1954). Poté nastoupil na umístěnku do libereckého Stavoprojektu. Spolu s architektem Karlem Hubáčkem odešel v roce 1968 do nově založeného ateliéru Sial, kde se postupně stal jedním ze dvou hlavních statiků. Jako projektant pak pracoval ve Stavoprojektu Liberec až do počátku devadesátých let. Podepsal se na podobě řady realizací Sialu, proto ho lze považovat za spoluautora těchto staveb. Byl také jedním z první skupinky vyučujících, která přišla na nově založenou Fakultu architektury VŠST počátkem ledna 1995, kde působil až do 2007. V roce 2004 byl oceněn bronzovou medailí rektora TUL za mimořádné zásluhy ve vědecké a odborné práci a při výchově studentů.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 806 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.