Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Horta picture
Victor Horta
* 06.01.1861 - Gent, Belgie
† 08.09.1947 - Brusel, Belgie

"V linii je síla." V.Horta

Rue Américaine 25, Saint-Gilles, B-1060 Brusel
tel: +32 2 543 04 90
e-mail:
web:


Biografie
Victor Horta byl významným belgickým architektem a designerem období Art Deco. Po studiu hudební teorie v Ghentu přešel na Královskou akademii výtvarných umění v Bruselu, kde se věnoval architektuře a textilu. V roce 1878 odešel sbírat pracovní zkušenosti do Paříže. Po smrti svého otce v roce 1880 se vrátil zpět do Belgie a přestěhoval se svojí první ženou do Bruselu, kde krátce působil jako asistent klasického architekta Alphonse Balata. V roce 1882 byl silně ovlivněn výstavou Art Nouveaux, což se projevilo v jeho samostatných projektech, které odmítaly historické styly a razily začátek nové moderní architektury. Horta pojal moderní architekturu jako souhrn abstraktních principů odvozených z přírody než pouhé napodobování skutečných forem. Ačkoli se organická architektura Art Nouveau v pojetí Victora Horty nezakládala na dnešním chápání moderní architektury, tak některé jeho myšlenky předcházely úsilí pozdějších modernistů.
Victor Horta byl ve své době vůdčím belgickým architektem. Poté, co se Art Nouveau přestalo těšit veřejné přízni, Horta plynule přešel do role neoklasického návrháře. Díky asistentovi Jean Delhaye se podařilo řadu Hortových staveb zachovat. Hortův vlastní dům v Saint-Gilles na předměstí Bruselu, který byl v roce 2000 zapsán na seznam památek UNESCO, dnes slouží jako stálé muzeum.

Návštěvnost: 5270 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.