Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lacko picture
Jozef Lacko
* 19.01.1917 - Zvolen, Slovensko
† 09.09.1978 - Bratislava, Slovensko

Biografie
Jozef Lacko byl významný slovenský architekt a pedagog. Narodil se v rodině železničáře. Základní a střední školu absolvoval ve Zvoleně. V letech 1936-38 studoval architekturu a pozemní stavitelství na Technické univerzitě v Praze. Studium ukončil v roce 1941. Díky studijním výsledkům přešel k profesorovi Emilu Bellušovi na Technickou univerzitu v Bratislavě, kde v letech 1941-48 působil jako asistent v Ústavu pozemního stavitelství. V roce 1962 mu byl udělen profesorský titul v oboru architektonické tvorby a typologie. O dva roky později se stal místopředsedou Svazu architektů ČSSR a předsedou Svazu slovenských architektů, kde setrval až do roku 1969. V roce 1972 vedl ateliér ve Státním projektovém a typizačním ústavu v Bratislavě.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 9643 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.