Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Schilling picture
Hans Schilling
* 04.04.1921 - Kolín nad Rýnem, Německo
† 19.02.2009 - Mnichov, Německo

Biografie
Hans Schilling se narodil 4. dubna 1921 společně se svou sestrou-dvojčetem Gretel. Svoji studentskou dráhu začal na obecné škole v Kolíně-Nippes. Ve stejné čtvrti vystudoval také gymnázium a chlapeckou střední školu. Jako mladý absolvent získal praxi u kolínského architekta Karla Banda. Po dvouletém zaškolování mohl učení předčasně opustit, ale nakonec zůstal u svého školitele dalšího jeden a půl roku.
Po druhé světové válce založil Hans Schilling se svým synovcem v Padebornu architektonickou kancelář. Brzy se však odstěhoval nazpět do Kolína nad Rýnem, kde navrhl řadu projektů pro své rodné město.
Ve věku 34 roků se osamostatnil jako volně tvořící architekt. V roce 1980 se spojil společně s Peterem Kulkou. Přes řadu pracovních úspěchů se jejich cesty opět rozešly.
Mezi jeho nejvýznačnější sakrální budovy patří opatství Kömigmünster v Meschede, mírový kostel “Zu den Heiligen Engeln“ a novostavba St. Alban v Kolíně nad Rýnem. Dalšími významnými realizacemi je sídlo řemeslnické komory, obnova Gürzenich (1952-55 spol. K.Band, J.Bernard a R.Schwarz), Maternushaus (1978-83 spol. P.Kulka) a řada obchodních a obytných domů a řeznícký dům na Hohenzollernring.
Pro Schillingovy kostelní stavby je často charakteristický pětiúhelníkový půdorys s dlouhým parabolicky vytaženým chórem (po Druhém vatikánském koncilu už navrhoval bez něj). Parabolický tvar je uchopován “posvátným vrh“ slavných kostelních staveb Rudolfa Schwarze. Mnoho kostelů od Hanse Schillinga odkazuje na vliv Le Corbusierovy potní kaple Notre Dame du Haut v Ronchamp, jak je to vidět například v malé kapli „Zur Heiligen Familie“ v Reichshof-Feld s její zakřivenu vnější stěnou. Pro Schillingova díla jsou také typické plasticky ztvárněné přístavby a vestavby (křtitelnice, schodiště, sakristie).

Návštěvnost: 8655 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.