Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Távora picture
Fernando Távora
* 25.08.1923 - Porto, Portugalsko
† 03.09.2005 - Matosinhos, Portugalsko

Rua do Aleixo 53, Porto


Biografie
Fernando Luís Cardoso Meneses de Tavares e Távora se narodil 25. srpna 1923 v Portu. V roce 1952 vystudoval architekturu na School of Fine Arts, která se pak přeměnila na Escola do Porto. Távora, byl jedním ze zakladatelů, a jako profesor zde učil také Álvaro SizuEduadro Souto de Mouru.
Zahraniční pobyt Távorovi umožnilo stipendium nadace Calouste Gulbenkian a kulturního institutu ve Spojených státech a Japonsku (1960). Pracoval na “Mapování portugalské architektury“, byl autorem mnoha textů  “Problema da Casa Portugesa“ (1947), Organizaçao do Espaço (1962). Působil také jako profesor na Fakultě architektury univerzity v Coimbře, která mu udělila čestný doktorát. Kromě akademické dráhy pracoval jako architekt na městském úřadu v Portu, poradce městské rady Vila Nova de Gaia, poradce “Komise městské obnovy Ribeira/Barredo“ a mnoha dalších projektů. Jeho úsilí bylo oceněno několika architektonickými cenami jako Zlatou medailí města Porto nebo "Comenda da Ordem Militar de Santiago da Espada".


Související články
Návštěvnost: 11201 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.