Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Scheeren picture
Ole Scheeren
* 1971 - Karlsruhe, Německo

Büro Ole Scheeren
Unit 1006, Building A, Jianwai SOHO, 39 Dongsanhuan ZhongLu, Chaoyang District, 100022 Peking
tel: +86 10 59001989
e-mail:
web:

OMA (1995-2010)

Biogafie
Architekt Ole Scheeren vede rotterdamskou a pekingskou kancelář Office for Metropolitan Architecture. Zodpovídá za veškeré zakázky OMA v Asii, včetně Beijing Books Building a nové Prada Epicenter v Šanghaji. Do jeho kompetence spadá také stavba mrakodrapů čínské státní televize CCTV a TVCC v Pekingu. Scheeren od roku 1999 vedl také řadu projektů OMA v USA, včetně Prada Epicenter v Los Angeles a New Yorku a nerealizovaný projekt na rozšíření Los Angeles Country Museum. Scheeren studoval architekturu v Lausanne, Karlsruhe a Londýně. Za svůj diplomní projekt, který vypracoval na slavné londýnské AA, získal v roce 2000 Stříbrnou medaili RIBA a SOM Award. Scheeren již během studií pracoval s mnoha architektonickými kancelářemi v Německu a v Londýně si na krátký čas otevřel i svoji vlastní kancelář. V roce 1995 začal spolupracovat s Remem Koolhaasem, 2002 se stal společníkem kanceláře a 2010 odešel založit vlastní praxi Büro Ole Scheeren.

Související články
Návštěvnost: 11963 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.