Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Mayne picture
Thom Mayne
* 19.01.1944 - Waterbury, USA

Morphosis
2041 Colorado Avenue, CA 90404 Santa Monica
tel: +1(310) 453 2247
fax: +1(310) 829 3270
e-mail:
web:

Biografie
Po dlouhých čtrnácti letech putuje Pritzkerova cena opět do Spojených států - místa svého zrodu a každoročního zasedání jmenovací komise. Naposledy ji z Američanů získal v roce 1991 ortodoxní postmodernista Bob Venturi a letos cenu obdržel skalní zastánce emotivního dekonstruktivismu Thom Mayne, který se narodil 19. ledna 1994 ve Waterbury. Bakalářský titul získal na University of Southern California roku 1968 a graduoval na Harvardu (1978). Společně s Michaelem Rotondi založili v roce 1972 kancelář Morphosis ('to be in formation'). Ve stejném roce po neshodách na California State Polytechnic Univeristy odchází se šesti kolegy, čtyřiceti studenty a zakládá Southern California Institute of Architecture (SCI-Arc). Do 56. let na něj bylo pohlíženo jako na 'most-esoteric paper architect', který stavěl jen malé obchůdky, rodinné domy, a ty zásadní projekty zůstávaly ležet v hluboko šuplíku. Po realizaci Diamond Ranch High School, se jeho život radikálně změnil. Od té doby se mu otevřela Haute Coututre světové architektury. Jak sám dnes o škole v Pomoně říká: "I was over 50 years old and this was the first time I produced a piece of work that I could believe in". Dodnes má jeho tvrdohlavost a výbušná povaha za příčinu jeden problém: "None of my clients would recommend me".
Petr Šmídek


Realizace a projekty
Ocenění
Související články
Návštěvnost: 23990 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.